Müügitingimused

Antud veebilehe teenusepakkuja on AS Alexela (edaspidi ka Alexela). Tingimustega reguleeritakse õigussuhteid, mis tekivad müüja ja Alexela e-poest toodete ostja vahel.
Veebilehe kasutamisel nõustute, et olete käesolevad teenuse kasutustingimused läbi lugenud, neist aru saanud ja nõustute neid järgima.

Teenuse pakkumisel järgib Alexela kehtivaid õigusakte, nt rakenduvad Alexela e-poe vahendusel tehtud ostudele võlaõigusseadus ja tarbijakaitseseadus.
Käesolevad teenuse kasutustingimused ei piira mingil viisil tarbija seadusest tulenevaid õigusi, vaid toovad esile osapooltele ostuga seotud kõige olulisemad õigused ja kohustused.

Tellimine

Klient valib veebisaidil pood.alexela.ee ostukorvi soovitud tooted.
Klient täidab ära ostu sooritamiseks vajalikud andmed, määrab tanklapoe ja kättesaamise aja. Toodetele saab järgi tulla ainult vastava tanklapoe lahtioleku aegadele.
Toodete valik, nimed ja hinnad on leitavad veebisaidil. Toodete hinnad on toodud eurodes ning sisaldavad käibemaksu. Veebikeskkonnas olevate toodete piltidel on illustreeriv tähendus.
Tellimus edastatakse valitud tanklapoele ja klient saab kinnituse tellimuse kohta andmetesse märgitud meiliaadressil.

Maksevõimalused

Toodete eest saab maksa kauba kättesaamisel sularahas, mTaskuga või kaardiga. Veebipoes saab maksta ka pangalinkidega (Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop Pank, Pocopay), mida vahendab Maksekeskus AS. Kõik tehingud toimuvad eurodes. Kodukaardi soodustus rakendub kohapeal. AS Alexela on isikuandmete vastutav töötleja, AS Alexela edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le.

Tellimuse tagastamine

Tarbijal on õigus veebilehe kaudu tooteid tagastada vastavalt seaduses sätestatule.
Taganemisõigus ei kehti toodetele, mis:

  • oma olemuselt rikneb või vananeb kiiresti;
  • on pakendis;
  • ei ole kõlblik tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel;
  • kui see on pärast kohaletoimetamist avatud.
  • kõikide toodete tagastamist puudutavate küsimuste korral palun pöörduge meie klienditeeninduse poole – alexela@alexela.ee

Tellimuse kättesaamine

Kui tellimus sisaldab alkohoolseid jooke, toimub tellimuse väljastamine ajavahemikus 10.00-22.00 ja tellimus antakse üle vaid täisealisele isikule (nõutav vastuvõtja dokument). Kui klient dokumenti ei esita või kui klient on alaealine, on müüjal õigus jätta eelnimetatud tooted üle andmata.
Tellimused on kaupluses kättesaadavad tellimuses määratud päeval kuni poe lahtiolekuaja lõpuni v.a soe toit.
Soojad toidud tehakse valmis tellimuses määratud aja lõpus kui ei ole märkuste lahtri määratud teisiti.
Tellimuse kättesaamisel on kliendil kohustus kontrollida toodete vastavust arvele. Mittevastavad tooted (nt rikutud/praak tooted, mittetellitud tooted, sobimatud asendustooted jms) tagastatakse koheselt teenindajale ja võetakse arvest maha.
Toodete kahjustumise risk läheb üle kliendile kättesaamisest.

Kaebused

Tarbija võib toodete lepingutingimustele mittevastavuse korral tugineda seaduses sätestatud õiguskaitsevahenditele aadressil alexela@alexela.ee või võtta ühendust vastava tanklapoega, kus kohast ost sooritati.

Teenuse kasutamise lõpetamine

AS Alexela jätab endale õiguse igal ajal piirata veebilehe kasutust või tellimuste vastuvõtmist, kui need rikuvad teenuse kasutustingimusi või on tuvastatud pahatahtlik kasutus. Veebilehe kasutamine võidakse peatada, edastades kasutajale eelnevalt sellekohane teade või jättes eelnev teade edastamata.

Teenuse kasutustingimuste muutmine

Müüjal on õigus ühepoolselt tingimusi muuta ja täiendada, avaldades uued tingimused internetiaadressil www.alexela.ee. Kui klient esitab tellimuse enne tingimuste muudatuste jõustumist, kohalduvad tellimuse esitamise ajal kehtinud tingimused

Vaidluste lahendamine

Tarbijal on õigus pöörduda avaldusega tarbijavaidluste komisjoni poole juhul. Juhul, kui pooled ei jõua kokkuleppele või ei ole rahul tarbijavaidluste komisjoni otsusega, lahendatakse vaidlus vastavalt Eesti Vabariigi seadustele Harju Maakohtus.